mgr Julia Berbeka

-

Julia Berbeka to osoba z bogatym doświadczeniem zawodowym w różnych branżach, ze szczególnym naciskiem na psychologię, zarządzanie i edukację. Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz Skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Studiowała także psychologię ogólną oraz psychologię organizacji na Lund University w Szwecji.
Ma również doświadczenie w pracy z młodzieżą i nauczaniu języka angielskiego. Prywatnie jest matką trójki dzieci i interesuje się rękodziełem, wspinaczką, rowerami enduro i jogą.

Psycholog szkolny realizuje następujące działania:

1. Diagnoza i wsparcie uczniów:

Diagnozowanie problemów emocjonalnych, behawioralnych, a także trudności w nauce.
Współpraca z rodzicami, nauczycielami i innymi specjalistami (np. pedagogiem, logopedą) w celu wspierania ucznia.
Rozpoznawanie potrzeb uczniów z trudnościami szkolnymi, emocjonalnymi lub wynikającymi z problemów w domu.

2. Wsparcie emocjonalne:

Prowadzenie indywidualnych lub grupowych spotkań terapeutycznych lub doradczych dla dzieci, które mają trudności emocjonalne,
takie jak lęki, depresja, stres, problemy rodzinne. Pomaganie uczniom w rozwiązywaniu konfliktów, nauka radzenia sobie ze stresem i emocjami.

3. Praca profilaktyczna:

Organizowanie zajęć profilaktycznych dotyczących zdrowia psychicznego, zapobiegania uzależnieniom, przemocy, agresji czy cyberprzemocy.
Zajęcia związane z rozwijaniem umiejętności społecznych, jak np. współpraca, komunikacja, empatia.

4. Wsparcie w nauce:

Wspieranie uczniów z trudnościami w nauce, w tym dzieci z dysleksją, dyskalkulią, czy innymi specyficznymi zaburzeniami.
Pomoc w rozwijaniu umiejętności planowania, organizacji czasu i technik efektywnego uczenia się.

5. Współpraca z nauczycielami i rodzicami:

Konsultacje dla nauczycieli w zakresie pracy z dziećmi z trudnościami.
Prowadzenie spotkań z rodzicami dotyczących rozwoju dziecka, jego postępów w nauce i problemów wychowawczych.
Udział w zespołach interdyscyplinarnych zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem indywidualnych programów edukacyjnych i terapeutycznych.

Zajęcia prowadzone przez psychologa w szkole obejmują:

Zajęcia wspierający rozwój emocjonalno - społeczny
Zajęcia z zakresu komunikacji i rozwiązywania konfliktów w grupie.
Warsztaty profilaktyczne (np. zapobieganie przemocy rówieśniczej, uzależnieniom, cyberprzemocy).
Zajęcia integracyjne mające na celu budowanie dobrych relacji w klasie.
Warsztaty rozwijające umiejętności społeczne i współpracę w grupie.