Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej 2024

W dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii, aby uczcić święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Przygotowali ją uczniowie klasy 4a, 4b oraz 3b. Docenili tym trud jaki codziennie wkładają pracownicy szkoły w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży na mądrych i wartościowych ludzi.
Oprócz podziękowań uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki oraz zakładki do książek, na których widniały piękne życzenia. Wychowankowie pokazali też, iż wiedzą, że praca nauczycieli i wychowawców bywa trudna i doceniają każdy uśmiech oraz wsparcie. Pani dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że dzisiejsze święto powinno jednoczyć wszystkich pracowników oświaty i być wyrazem wspólnej życzliwości i otwartości.
Zawód nauczyciela najlepiej określają słowa Janusza Korczaka, które dziś były myślą przewodnią akademii z okazji Dnia Nauczyciela:
 " Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają je im rozwinąć".

Tekst: Urszula Papież-Stopka