Trzydniowa wycieczka 3a

2 października uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawczyni Zofii Skowronek i nauczycielki p. Aleksandry Gąsienicy – Marcinowskiej wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Sandomierza i okolic.
Pierwszego dnia zwiedzili Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz uczestniczyli w warsztatach w czasie, których samodzielnie wykonali porcelanową różę.
Drugiego dnia w Pacanowie odwiedzili Europejskie Centrum Bajki, w którym spotkali Koziołka Matołka i dowiedzieli się, dlaczego koziołek chciał tak bardzo dojść do Pacanowa.
Tam też w ramach warsztatów poznali działanie płynnego azotu, a nawet kosztowali pysznych lodów, które udało się zrobić przy jego użyciu. Po południu zwiedzili królewski Sandomierz, weszli na Bramę Opatowską, przeszli przez „Ucho igielne”, Wąwóz Królowej Jadwigi, zobaczyli zamek i katedrę. Obserwowali przez krótki czas pracę ekipy filmowej, która kręciła kolejne odcinki do serialu „Ojciec Mateusz”.
Trzeciego dnia, w drodze powrotnej zatrzymali się w Bałtowie, w Juraparku, w którym przeżyli niezapomniane przygody z dinozaurami.
Późnym wieczorem wrócili do Zakopanego. Wycieczka była ekscytująca, pełna wrażeń i emocji. Na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.

Tekst: Zofia Skowronek