Rajd Zaruskiego 2024

Dzień 20 września przywitał nas chłodnym porankiem i pięknym słońcem.
Dzisiaj tradycyjnie wszyscy wyruszyliśmy na piesze wędrówki po Tatrach – szlakami naszego patrona szkoły Mariusza Zaruskiego.
Pod kierunkiem przewodników, wychowawców i opiekunów wybraliśmy się w ciekawe zakątki Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Przemierzyliśmy Ścieżkę pod Reglami, Dolinę Strążyską, dotarliśmy z Doliny Kościeliskiej nad Smreczyński Staw.
Byliśmy na Hali Kondratowej oraz Rusinowej Polanie.
Zdobyliśmy Nosal (1206m n.p.m.), Kopieniec Wielki (1328m n.p.m.) i Sarnią Skałę (1378m n.p.m.).
Wielu z nas osiągnęło najwyższe wzniesienie tegorocznego rajdu docierając nad Czarny Staw Gąsienicowy (1624m n.p.m.).
Byli tacy, którzy przemierzyli Zakopiański Szlak Zaruskiego zwiedzając słynne miejsca związane z patronem szkoły, propagatorem turystyki i sportu.
Piękne tatrzańskie szczyty i malownicze doliny tworzące niepowtarzalne krajobrazy wynagrodziły nam trud wędrówek.
Wróciliśmy z rajdu zmęczeni lecz bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Tekst: Agnieszka Rafacz